Spływ kajakowy podczas jesieni – deszczowa i chłodniejsza pogoda

Koniec lata i mniej sprzyjająca aura to pewnego rodzaju koniec spędzania tak dużej ilości czasu na zewnątrz. Wtedy to zaczynamy oddawać się zupełnie innym aktywnościom. Nie musimy jednak zupełnie rezygnować z letnich sportów, kiedy na dworze robi się już chłodniej. Spływ kajakowy jesienią? To możliwe i w dodatku tak samo przyjemne! Wystarczy się tylko do tego odpowiednio przygotować, a wypad na rzekę z rodziną może być równie atrakcyjny, co podczas upalnych chwil. Przeczytaj koniecznie ten wpis, a dowiesz się jak się przygotować i co ze sobą zabrać na jesienne chwile nad wodą.

Zimna woda Ci niestraszna!

Tego, że woda w rzece czy jeziorze pod koniec sierpnia oraz w późniejszych miesiącach potrafi być już naprawdę chłodna, nie trzeba chyba nikomu specjalnie tłumaczyć. Na szczęście Tobie zimna woda nie będzie straszna – wystarczy, że postawisz na odpowiednią odzież, ta jest bowiem podstawą podczas jesiennego spływu kajakowego. Warto zakupić więc na tę okazję specjalną bieliznę oraz odzież neoprenową, która skutecznie ochroni Cię przed wiatrem i ewentualnym deszczem. Nie możesz także zapomnieć o ciepłych skarpetach oraz butach. Na głowę warto założyć również bawełnianą czapkę. O bluzie bądź kurtce nie wspominamy, bo to wydaje się chyba oczywiste! Na wypad nad wodę w zimniejszy czas warto zabrać za sobą dodatkowy komplet odzieży – przemoczone ubrania mogą się bowiem bardzo przyczynić do choroby.

Rozgrzewające napoje mogą być przydatne

Poza oczywistym prowiantem w postaci wody mineralnej czy drobnych, ale kalorycznych przekąsek warto do kajaka zabrać ze sobą termos z gorącym napojem, na przykład herbatą. Ta może Cię rozgrzać podczas postoju, dając Ci tym samym siłę na pokonanie kolejnych części trasy. Po pokonaniu jej postaraj się odpocząć i dobrze się rozgrzać, na przykład przy ognisku. Takie przygotowanie na jesienny spływ kajakowy z pewnością sprawi, że będzie on niezapomnianą, bezpieczną przygodą, a także nie zakończy się przeziębieniem!

spływ kajakowy jesienią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *