Spływ kajakowy Olza

Spływ kajakowy rozpoczynamy w Czeskich Wierzniowicach. Tuż za mostem na rzece jest zejście do rzeki gdzie rozpoczynamy spływ kajakowy Olzą. Rzeka rozpoczyna swój bieg w Beskidach Śląskich i płynie na granicy Polski i Czech. My spływamy jej końcowy odcinek który wpada do Odry w miejscowości Zabełków. Trasa kajakowa z Wierzniowic jest bardzo spokojnym spływem delikatnie wijącej się rzeki.

spływ kajakowe Olza

Kajaki Olza

Spływa się przez odcinek porośnięty drzewami mijając od czasu do czasu niezarośnięte pola. Spływ kajakowy jest bardzo bezpieczny i spokojny ponieważ rzeka nie jest głęboką. Po drodze spływa się prawą stroną jedyne na tym odcinku bystrze. Kajaki Olza to rewelacyjny odcinek dla rodzin z dziećmi. Spokojna rzeka poniesie kajakarzy bez przygód. Płynąc z dziećmi można spokojnie wypocząć nie martwiąc się o powalone drzewa czy progi, które trzeba obchodzić.

Olza

Kajakami po Olzie

Kajakami po Olzie najlepiej spływać wiosną lub latem po obfitych opadach. Latem i jesienią może występować zbyt niski poziom wody na spływ. Olza jest prawym dopływem Odry i wpływa do niej zaraz za dzikim odcinkiem rzeki Odry – Meandrami Odry. Po wpłynięciu do Odry spływ możemy zakończyć na przystani w Zabełkowie. Kończąc spływ kajakami w Zabełkowie mamy możliwość skorzystania z organizacji ogniska na polu Pagajos. W pobliżu jest również restauracja w której kajakarze często zamawiają obiady lub piwo po spływie kajakowym na Olzie.

Olza spływy kajakowe

Olza – spływy kajakowe

Spływ z Wierzniowic do Zabełkowa trwa ok godziny. Jeśli jest to dla Was za mało spływ kajakowy można przedłużyć do Krzyżanowic gdzie trzeba go zakończyć. Spływy kajakowe to obowiązkowa rzeka którą trzeba spłynąć. Tutaj odnajdziesz spokój i relaks od codziennych problemów. Rzeka daj możliwość odpoczynku i relaksu. Dzieciaki będą zachwycone dzięki spokojnemu nurtowi będą mogły wiosłować do woli.

Kajaki Olza – świetna propozycja na lato!

Rozpoczyna się sezon na spływy kajakowe i piękna pogoda dodatkowo to potwierdza. Każdego roku kolejne osoby decydują się na to, aby spróbować swoich sił właśnie na spływach i co więcej, czerpią z tego ogromną radość! Warto więc wiedzieć, że kajaki Olza to naprawdę możliwie najlepsza opcja, jeśli chodzi o spędzanie czasu wolnego nad wodą. Zwłaszcza że, ten typ rozrywki można praktykować również ze swoimi przyjaciółmi, albo rodziną. To idealna propozycja na to, aby spędzić wspólnie nieco swojego czasu. Dodatkowo do wyboru pozostają różne opcje, jeśli chodzi o samą trasę. Zarówno te dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych osób, które mają za sobą już niejeden spływ kajakowy!

Spływ kajakowy po Olzie – zabawa dla każdego

Jak już zostało wspomniane, spływ kajakowy po Olzie może być dobrany, zarówno dla osób początkujących, które jeszcze nigdy nie miały takiej możliwości, jak i dla osób, które mają za sobą już niejeden taki spływ. Warto zastanowić się, jakie ma się możliwości i właśnie na tej podstawie podjąć ostateczną decyzję. Pamiętaj jednak o tym, że za każdym razem, gdy decydujesz się na taki spływ, i to bez względu na twoje doświadczenie, musisz być odpowiednio przygotowanym. Przede wszystkim zabierz ze sobą ubranie na zmianę, ponieważ to może przemoknąć, oraz zainwestuj w odpowiednią ochronę wodoodporną dla twojego telefonu, oraz dokumentów. Dzięki temu możesz pozostać pewnym, że nic im się nie stanie.

Spływ kajakowy Olzą to niesamowita przygoda

Nie da się jednak ukryć, że spływ kajakowy Olzą to niezwykła przygoda, która na długo pozostanie w pamięci każdego uczestnika. Taka rozrywka przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym urlopowiczom. Zwłaszcza że, wybrać można sobie poziom trudności i długości takiej trasy. Dzięki temu na pewno nikt nie będzie się nudził. Rekomendujemy, że nasze spływy kajakowe będą odpowiednie również dla osób starszych, dzieci, a także wszystkich tych, którzy na co dzień nie mają dużej styczności z żadnym sportem.

Kajaki na Olzie

Na naszej stronie można zobaczyć również zdjęcia, które przedstawiają naszych zadowolonych klientów, którzy zdecydowali się na kajaki na Olzie. Na pewno jest to świetna okazja do aktywnego odpoczynku, zwłaszcza dla osób, które na co dzień żyją w dużych miastach i są zestresowane. Spływ kajakowy to idealna okazja do nawiązania kontaktu z naturą, która na pewno wielu osobom naprawdę przypadnie do gustu i tym samym będą mieli oni ochotę jeszcze na powtórkę!