Spływy kajakowe

Turystyka kajakowe z każdym rokiem zyskuje na popularności wśród polskich rodzin. Spływ kajakowy Śląsk oferuje możliwość ujrzenia piękna lokalnych rzek. Spływ kajakiem to atrakcyjny sposób na spędzenie czasu na łonie natury. Dowiedz się zatem, dlaczego jeszcze warto wybrać się na taką przygodę i jak się na nią przygotować.

spływ kajakowy Śląsk

Spływ kajak

Kajaki na Śląsku to relaks na świeżym powietrzu i bardzo dobra poprawa samopoczucia. Rodzinny spływ to ogromna frajda dla dzieci. Spływ kajakowy z dziećmi to ogromna inwestycja w ich zdrowie i motywacja do wspólnych zabaw i pokonywania przeszkód. Firmowe spływy kajakowe pozwalają zjednoczyć załogę i poprawiają stosunki między ludzkie. Niestety jednak wybierając aktywność na świeżym powietrzu, niektórzy wciąż pomijają spływy kajakowe, co jest dużym błędem. Kajakarstwo to sport dla wszystkich – zarówno dla tych, który chcą aktywnie odpocząć w samotności, jak i dla tych, którzy preferują wyjazdy w grupie. Kajak jest bezpiecznym, wodnym środkiem transportu, a jego obsługa nie jest trudna.

Kajaki spływ

Z tego powodu Kajaki Śląsk to pomysł na całodniową wycieczkę w kontakcie z naturą dla całej rodziny. Turystyka i aktywność fizyczna na łonie natury, to najlepsze połączenie, jeżeli Twoim celem jest odpoczynek od wielkiego miasta. Spływ kajakowy na Śląsku to bardzo ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu w spokojnej atmosferze. Magiczne widoki, interesująca roślinność wodna i liczne zwierzęta widoczne w lasach przy spływach sprawiają, że już kilkugodzinna wycieczka pozwoli zapomnieć o towarzyszącym codziennemu życiu stresie. Co ważne, aby zacząć swoją przygodę z kajakarstwem, wcale nie potrzeba dużych środków – wymagany sprzęt można wypożyczyć ze wszelkimi akcesoriami w wypożyczalni kajaków Pagajos.

kajaki na Śląsku

Spływ kajakami

Spływ kajakowy na Odrze to prawdziwa przygoda. Praktycznie każdy może wziąć w niej udział. Jeżeli nigdy nie byłeś na kajakach, powinieneś się odpowiednio przygotować. O ile spływ nie jest organizowany jesienią, zimą lub wczesną wiosną, na spływ kajakowy warto wybrać strój kąpielowy lub lekkie spodenki i koszulkę. Należy również zabrać ze sobą odpowiednie nakrycie głowy (np. czapkę z daszkiem lub chustę).

Przy wysokiej temperaturze i silnym słońcu nie można zapomnieć też o kremie z filtrem i o okularach przeciwsłonecznych. Najlepiej z taśmą lub sznurkiem, aby ich nie zgubić w rzece. Warto również zabezpieczyć się na wypadek deszczu i zabrać ze sobą pelerynę lub kurtkę przeciwdeszczową. Jeżeli chodzi o obuwie na spływ kajakowy na Śląsku, to najlepszą opcją będą oczywiście buty do sportów wodnych lub sandały sportowe. Przed wyjazdem powinieneś również zadbać o worek wodoszczelny, aby włożyć do niego najpotrzebniejsze rzeczy osobiste i coś do jedzenia.

spływy kajakowe

Najlepsze spływy kajakowe Śląsk

Spływy kajakowe na Śląsku cieszą się bardzo dużą popularnością nie tylko w naszym kraju, ale również za granicą. Bardzo duża liczba różnych spływów, jak np. spływy kajakowe Rybnik, kajaki Ruda i kajaki Racibórz sprawiają, że kajakarze mogą podziwiać bardzo różnorodną przyrodę i wybrać trasę dostosowaną do swoich potrzeb i możliwości. Kajaki na Śląsku są bardzo malownicze, ponieważ zazwyczaj otoczone są przez tereny leśne, polany i torfowiska oraz mają urozmaicony bieg. Dzięki temu każdy wyjazd na kajaki zbliża nas z naturą. Dzięki dużej różnorodności tras jakie oferujemy każdy znajdzie idealną trasę dla siebie.

kajaki Odra - panieńskie

Kiedy pojechać na kajaki?

Kajaki Śląsk kojarzą się przede wszystkim z latem i prażącym słońcem. Warto jednak wiedzieć, że spływy kajakowe Śląsk zapewniają odpowiednie warunki również w innych porach roku. Na przykład, wiosną topniejące śniegi sprawiają, że również w mniejszych rzekach tworzą się warunki, które umożliwiają spływ kajakowy Śląsk. Prawdopodobnie większość osób odpowiedziałaby, że najlepszy okres na kajakowy spływ to lato. Okazuje się jednak, że na spływ kajakowy na Odrze warto wybrać się przede wszystkim jesienią.

To właśnie wtedy istnieje idealne połączenie wciąż wysokiej temperatury i znacznie mniejszej liczby kajakarzy na spływach kajakowych na Śląsku. Nie warto więc tracić takiej okazji i już dziś zacząć planowanie wyjazdu na kajaki Rybnik lub kajaki Racibórz na wiosnę i jesień tego roku. Bardziej zaawansowanym kajakarzom możemy również polecić spływ kajakami w zimie. Trzeba się jednak do tego odpowiednio przygotować. Kajakowy spływ zimą wymaga szczególnej ostrożności, jednak jest możliwy i zapraszamy Was do przeżycia takiej przygody.

Profesjonalnie zorganizowany spływ kajakami

Uprawianie sportów zawsze wiąże się z wieloma korzyściami. Głównie zdrowotnymi. To dlatego każdy powinien aktywnie praktykować przynajmniej jeden sport, aby poczuć się dobrze i zwiększać znacząco swoją kondycję. Jedną z możliwości jest, chociażby zorganizowany spływ kajakami. W takim przypadku jak najbardziej warto decydować się na profesjonalnie zorganizowane spływy. Zwłaszcza wtedy gdy, decyduje się na pływanie kajakami po raz pierwszy. Będzie to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba się już niczym martwić. Wystarczy dobrze się bawić!

Spływ kajak – rozrywka, zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących

Kto może wybrać się na spływ kajak? Zarówno osoby, które mają już doświadczenie w spływach i ogólnym pływaniu kajakiem, jak i te, dla których będzie to pierwszy raz. Skorzystanie z profesjonalnej usługi to gwarancja tego, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a spływ będzie czystą przyjemnością. Trasa, która obejmuje spływ dla początkujących jest idealna ku temu, aby całkowicie zakochać się w tym sporcie, a przy okazji do tego, aby wyzwanie było współmierne do posiadanych umiejętności. Spływ dla profesjonalistów to natomiast doskonała okazja do spędzenia niezapomnianego czasu z innymi osobami, które również uwielbiają kajaki i czerpią z tego sportu prawdziwą przyjemność.

Spływ kajakowy na Śląsku

Oferowane spływy kajakowe mają miejsce na Śląsku. Wśród ciszy, natury i malowniczych widoków. Taka okolica na pewno urzeknie każdego i pozwoli się zrelaksować. Właśnie dlatego polecamy przyjechać na spływ kajakowy przynajmniej na weekend. Na pewno będzie to niezapomniane przeżycie i chętnie się je powtórzy. Dla osób początkujących dostępne są aż dwie sprawdzone trasy, które na pewno będą dla nich komfortowe i pozwolą w międzyczasie opanować sztukę sprawnego wiosłowania. Osoby z doświadczeniem mogą skorzystać z jeszcze ciekawszej i dłuższej trasy, która dostarczy wiele wrażeń.

Spływ kajakami – doskonały pomysł na aktywny weekend

Spływ kajakami to idealny pomysł na spędzenie aktywnego weekendu. Kajaki można bowiem wynająć w pełni indywidualnie, albo zdecydować się właśnie na dołączenie do większej grupy podczas spływu. Takie spływy grupowe organizowane są w każdą sobotę, oraz w niedzielę. Jest to idealny sposób na odstresowanie się po całym pracowitym tygodniu. Na taki spływ można zabrać właściwie każdego, kto chce spróbować swoich sił na kajakach. Członków rodziny, przyjaciół czy partnerów. Jest to jeden z najfajniejszych sportów do wspólnego przeżywania!