Spływ kajakowy Ruda

Spływy kajakowe rzeką Ruda odbywają się od zalewu Rybnickiego, aż do Kuźni Raciborskiej. Dla wytrwałych i rządnych przepłyniętych kilometrów istnieje możliwość spłynięcia, aż do Turzy gdzie rzeka wpada do Odry. Spływ kajakowy rzeką podzielony jest na dwa odcinki. Pierwszy odcinek zaczyna się w Rybniku na ul. Stalowej zaraz za Zalewem Rybnickim i płynie się nim do centrum Rud gdzie przy drewnianym moście w parku kończymy spływ. Rzeka na pierwszym odcinku jest spokojna i łagodna meandrując bardzo przez początkowe kilometry. Spływ kajakowy Ruda jest idealnym wyborem dla początkujących kajakarzy. Pierwszy odcinek rzeki nie jest wymagający, a daje dużo frajdy. Rodziny z dziećmi często wybierają ten spokojny odcinek, aby rodzinnie spędzić czas na łonie natury.

Ruda

Kajaki – Ruda

Kajaki Ruda pozwala przebyć idealną przygodę podczas spływu kajakowego. Płynąc rzeką pokonamy mnóstwo zakrętów, pokonamy niezliczone przeszkody w postaci powalonych drzew. Będziemy przepływać nad drzewami jak i pod nimi. Spływ kajakowy to również zdrowy wysiłek. przepływając pierwszy 10 kilometrowy odcinek biedzimy miło wspominać zakręconą trasę płynącą przez lasy i pola. Pokonamy dwa bystrza pod mostami. Pierwsze pod mostem w Paproci, a drugi pod kolejowym mostem. Kończąc spływ kajakowy przy drewnianym moście w parku kierujecie się w stronę parkingu gdzie czekają na was samochody. Po spływie można udać się do pobliskiej lodziarni na lody lub do kawiarni na kawę lub piwo. Można też zwiedzać pobliski park Cystersów lub udać się do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Rudach.

kajaki-Ruda

Ruda spływ kajakowy

Drugi odcinek jest dla doświadczonych kajakarzy. Spływ zaczynamy w miejscowości Ruda Kozielska na ulicy Sportowej. Spływy kajakowe na drugim odcinku to rarytas dla zaawansowanych kajakarzy. Liczne powalone drzewa sprawiają ogromną frajdę podczas ich pokonywania. Można je opłynąć, przepłynąć pod lub nad drzewami powalonymi do rzeki. Czasami trzeba też przenieś kajak przez drzewo lub brzegiem rzeki. Spływ kajakowy na drugim odcinku to prawdziwa gratka dla kajakarzy. Nie rzadko pokonanie 12 kilometrów rzeki daje w kość. Satysfakcja z pokonania tego spływu kajakowego jest jedna ogromna.

Ruda spływ kajakowe

Spływ Rudą

Przepływając przez Krajobrazowy Park Cysterski zobaczymy liczne dzikie ptaki, powalone drzewa liściaste i iglaste. Spływ Rudą zwiększa potrzebę korzystania ze spływów kajakowych. Jeśli raz spróbujesz nie będziesz chciał przestać. Przepływając pod krowim mostem gdzie jest mały wodny próg poczujesz wyrzut adrenaliny. Spływ kajakowy pod krowim mostem często kończy się kąpielą. Szczególnie na drugi odcinek spływu kajakowego warto zabrać ze sobą ubrania na przebranie. Oczywiście obowiązkowo trzeba je zabezpieczyć przed zamoczeniem. Spływy kajakowe szczególnie latem lubią kończyć się w wodzie. Takich ważnych informacji możesz szukać na naszym Blogu – spływy kajakowe.

Kajaki – Ruda i jej zjawiskowe okolice

Południowa część Polski słynie z niesamowitych krajobrazów oraz widoków stworzonych przez naturę. Jeżeli chcemy w pełni podziwiać je w ciszy oraz spokoju, możemy wybrać wyprawę na kajaki. Ruda to jeden z najbardziej popularnych dopływów Odry, jeżeli chodzi właśnie o tę aktywność fizyczną. Dlaczego? Ponieważ ten malowniczy szlak posiada bardzo dużą liczbę rozmaitych meandrów, które wzbogacają nasze doświadczenia o kolejne doznania. Pływanie po niej stanowi idealne połączenie aktywności fizycznej z podziwianiem krajobrazów. Ze względu na rozmaitość formacji leśnych kilkugodzinna podróż może obfitować w wiele różnych, intrygujących widoków.

Ruda – spływ kajakowy dla rodzin

Aktywna forma spędzania czasu to coś, co doskonale wpisuje się w rodzinny weekend. Taką właśnie możliwość oferuje Ruda. Spływ kajakowy wcale nie musi być ciężki czy też trudny. Ten prawy dopływ Odry cechuje się bardzo spokojnym, praktycznie nieodczuwalnym nurtem. Pozwala to cieszyć się i zrelaksować wszystkim członkom wyprawy, nawet tym unikającym wręcz nadmiaru adrenaliny. Pokonywanie kolejnych metrów i obserwacja brzegu rzeki może być fantastycznym przeżyciem – malownicze plaże mieszają się z szeroko rozpostartymi drzewami, a niekiedy wysokie brzegi są porośnięte jednym gatunkiem trawy.

Spływ Rudą – co otrzymujesz w zestawie?

Przy okazji wyjazdów na kajaki powstają zawsze pytania dotyczące organizacji. Spływ Rudą nie jest wyjątkiem. Klienci zastanawiają się nad tym, co powinni ze sobą zabrać i czy zostanie zapewnione bezpieczeństwo. Spieszymy z wyjaśnieniem odnośnie spraw związanych ze sprzętem. Przygotowujemy dla Was wysokiej jakości kajaki oraz wiosła, którym bardzo swobodnie będziecie przemieszczać się po rzece. W kwestiach bezpieczeństwa zapewniamy Wam kapoki, dzięki którym nawet osoby słabo czujące się w wodze utrzymają się na powierzchni. Gorąco polecamy, aby nawet przy dobrej pogodzie wziąć ze sobą ubrania na zmianę – dzięki temu możecie się od razu przebrać w razie ochlapania.

Spływy kajakowe – Ruda najlepsza na prezenty

Dla kogo przeznaczone są spływy kajakowe? Ruda to rzeka, która ma bardzo różne odcinki. Dlatego właśnie świetnie sprawdzi się na wszelkiego rodzaju wyjazdy integracyjne czy też wieczory kawalerskie. W zależności od stopnia zaawansowania możecie wybrać trasę dla początkujących lub bardziej doświadczonych. Nie można także zapominać o mniejszych grupach, na przykład rodzinach z dziećmi. Z tego powodu spływ kajakiem stanowi znakomite rozwiązanie na oryginalny upominek.