Kajaki na śląsku

Kajaki na śląsku to super sprawa! Uwielbiasz wodne zabawy i adrenalinę? A może chciałbyś spróbować swoich sił w czymś nowym? Doskonałym rozwiązaniem dla każdego będzie spływ kajakowy, który przynosi ogromną radość i rozrywkę dla całej rodziny. Kajak stanie się Twoim ulubionym przyjacielem!. Jak prawidłowo ubrać się na spływ i co ze sobą zabrać? Gdzie warto wybrać się w celu przeżycia niezapomnianej przygody? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

spływ kajakowy na śląsku
Kajaki Śląsk to świetna zabawa

Jak się ubrać na kajaki?

Aby wybrać się na kajaki, trzeba się do nich odpowiednio przygotować. Odpowiedni strój na kajaki zależy przede wszystkim od pory roku, w której zamierzamy wykonać spływ kajakiem. Co więcej, ubiór warunkuje charakter rzeki czy jeziora oraz konkretna pogoda w dany dzień. Ogólna zasada wskazuję, że należy wybrać przede wszystkim ubranie na kajaki bardzo wygodne, które nie będzie krępowało naszych ruchów, wykonane z szybkoschnących materiałów. Jest to rozrywka wodna, więc raczej nie powinniśmy liczyć na to, że wyjdziemy z niej „suchą nogą”. Dobra zabawa trwa parę ładnych godzin, dlatego ubranie musi gwarantować komfort siedzenia w jednej pozycji. Przyda się zarówno strój kąpielowy, jeśli spływy kajakiem odbywa się w ciepłej porze lata, kombinezon, jeśli spływ odbywa się wiosną bądź jesienią. Spływy kajakowe na śląsku działają przez cały rok. Warto zabrać również ciepłą bluzę oraz kurtkę przeciwdeszczową. Czapka czy inne nakrycie głowy jest konieczne w upalne dni. Jeśli zaliczymy bliski kontakt z wodą, w przypadku np. wywrócenia kajaku, trzeba mieć ubranie na zmianę w zapasie.

firmowy spływ
Spływ Kajakowy Rybnik

Osobnym tematem jest odpowiednie obuwie na spływ kajakowy. Wiele osób wybiera się w zwykłych trampkach czy sandałach. A co jeśli zdarzy się wywrotka bądź konieczność przeniesienia kajaku po trudniejszym odcinku rzeki? Dlatego trzeba wyposażyć się w nieprzemakalne buty z twardą podeszwą lub też buty neoprenowe. W butach neoprenowych będzie nam ciepło nawet po zamoczeniu stopy w wodzie.

rodzinny wypoczynek
spływ kajakowy z dzieckiem

Jak przygotować się na spływ kajakiem?

Spływ kajakiem, jak każda wodna rozrywka wymaga specjalnego przygotowania. Jak się przygotować na kajaki? Wszystko zależy, czy będziemy uczestniczyć w spływie indywidualnym, czy zorganizowanym. Jeśli wybieramy się na kajaki zorganizowane, warto zapytać bądź doczytać co oferuję organizator i wówczas zredukować listę potrzebnego ekwipunku.

Krótki, kilkugodzinny spływ kajakowy nie wymaga specjalnych przygotowań. To świetna okazja dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kajakiem. Przede wszystkim, o czym wspomniano wyżej, należy zabrać ubranie na przebranie. Do tego krem z filtrem UV, ponieważ w upalny dzień słońce wyjątkowo silnie może nas opalić na wodzie. Rzeczy osobiste trzeba spakować w wodoszczelne etui (telefon czy pieniądze). Warto zabrać ze sobą również prowiant. Przede wszystkim wodę, herbatę w termosie i kanapki. Przyda się także podstawowa apteczka, a w niej woda utleniona, plastry czy środki przeciwbólowe. Koniecznie warto wyposażyć się także w mapę okolicy w razie problemów z trasą.

Jak przygotować się na spływ kajakiem kilkudniowy? Tu zadanie jest trudniejsze, liczba bagaży o wiele liczniejsza. Musimy zorganizować sobie nocleg oraz dokładnej zaplanować całą organizację i miejsca postoju.

Najlepsze spływy kajakowe na Śląsku, które MUSISZ przeżyć

Firma Pagajos to profesjonaliści, którzy organizują rewelacyjne spływy kajakowe po na takich obszarach jak rzeka Odra, rzeka Ruda Meandry Odry i wiele innych. Spływy kajakowe na Śląsku cieszą się ogromną popularnością. Jeśli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę, koniecznie musisz wybrać spływ kajakowy Meandry Odry czy spływ kajakowy rzeką Ruda. Dobra zabawa będzie gwarantowana!

kajaki na śląsku

Spływy kajakowe Śląsk oferują spływy zarówno dla osób początkujących, jak i doświadczonych. Kajaki Rybnik czy kajaki Ruda oferują sprzęt najwyższej jakości gwarantujący bezpieczeństwo. Spływ kajakowy w Rybniku bądź spływ kajakowy Odrą z Raciborza lub Meandrami Odry z Chałupek to fantastyczna propozycja, na którą powinieneś się skusić!.

rodzinne spływy kajakowe
Rodzinny spływ kajakowy

Spływy kajakowe na Śląsku. Zacznij swoją przygodę od mocnego uderzenia wiosłem!

Spływy kajakowe Śląsk to uwielbiana rozrywka, do której ściągają osoby z całej Polski. Spływ kajakowy Śląsk w anturażu przepięknej roślinności i środowiska naturalnego pozwala na oderwanie od codzienności. Kajaki śląskie to obowiązkowy punkt, który musisz zaliczyć!. Do dzieła!

Zapraszamy do zadawania pytań w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *