Kajaki Racibórz

Kajaki Racibórz możemy rozpocząć na przystani kajakowej w centrum miasta. Spływ kajakowy Odrą na tym odcinku to czysty relaks. Przepływając przez miasto zauważymy milknący hałas miasta. Po ok pół godziny wypłyniemy z oberży miasta i płynąc w kierunku Ciechowic mijamy pola i lasy. Spływ kajakowy możemy też rozpocząć z kanału Ulga. Tuż za zaporą zbiornika jest miejsce wodowania kajaków przy Ślepej Uldze.

kajaki Racibórz

Spływ kajakowy Odrą – Racibórz

Spływ kajakowy Odrą przy Ślepej Uldze prowadzi nas spokojnym kanałem Ulga w kierunku promu Ciechowice. Płynąc kanałem Ulga mijając most drogowy i kolejowy, po ok godzinie dopływamy do Odry. Po kolejnej godzinie dopływamy do miejsca przeprawy promowej w Ciechowicach. Tutaj można po prawej stronie zakończyć pierwszy odcinek spływu kajakowego Odrą. Jeżeli jest to za krótki odcinek można przedłużyć go płynąc dalej do Turze lub Dziergowic. Na spływ kajakowy warto zabrać ze sobą dzieci, które nie będą się nudzić podczas spokojnego spływu leniwą Odrą. Ten odcinek Odry jest idealny na spływ kajakowy dla początkujących kajakarzy.

Spływ kajakowy Odrą - Racibórz

Spływy kajakowe – Racibórz

Spływy kajakowe na odcinku z Raciborza do Ciechowic ma 10 lub 15 kilometrów długości w zależności z którego miejsca rozpoczniemy naszą przygodę z kajakiem. Z Ciechowic do Turze mamy kolejne 3 kilometry i po prawej stronie miejsce do zakończenia spływu zaraz za wpływającą do Odry rzeką Ruda. Trasa kajakowa ciągną się, aż do Dziergowic gdzie mamy miejsce na zakończenie spływu i rozpalenie ogniska. Spływy kajakowe z Raciborza do Dziergowic to 21 kilometrów licząc od miasta lub 25 kilometrów od kanału Ulga.

Spływy kajakowe - Racibórz

Racibórz – spływ kajakowy

Spływ kajakowy po opuszczeniu miasta prowadzi przez tereny łąkowe, a brzegi Odry są w większości uregulowane. Nie zawsze spływ kajakowy może odbyć się Odrą miejską ze względu na występujący czasami niski stan wody. Spływ może ciągnąć się aż do Kędzierzyna, ale jat to odcinek 40 kilometrów więc jest on zdecydowanie dla doświadczonych kajakarzy. Ta trasa jest latem chętnie wybierany z powodu spokojnego rejsu rzeką. Spływy kajakowe z Raciborza pozwalają uciec od zgiełku codzienności i rozerwać się na łonie natury.

Racibórz - spływ kajakowy