Jakie buty na kajaki

Buty na kajaki

Spływ kajakowy potrafi przynieść wiele frajdy i zabawy podczas upalnych letnich chwil. Tego typu wakacyjne aktywności są stosunkowo proste i nie wymagają specjalnego przygotowania. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba się do nich przygotowywać w ogóle. Jedną z istotniejszych kwestii podczas spływu kajakowego jest oczywiście właściwy ubiór, a konkretnie obuwie. Bardzo często do właśnie tej części naszej garderoby przywiązujemy najmniej uwagi podczas przygotowywania się do kajakowych wrażeń na rzece czy jeziorze. Jakie więc buty na kajaki będą najlepsze? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym wpisie! Koniecznie czytaj go więc dalej.

Wygoda to podstawa

To najważniejsza kwestia. Obuwie, które zostanie przez Ciebie wybrane, powinno być przede wszystkim wygodne – z pewnością zapewni Ci to komfort podczas wodnych przygód, a to niezwykle ważne. Inna istotna kwestia to przyczepność obuwia na różnego typu mokrych powierzchniach. Mając to na uwadze, warto wybierać buty z gumową podeszwą. Taki typ butów to gwarancja przyczepności i stabilności w trudnych warunkach.

Bez nieprzyjemnego uczucia wilgoci

Mamy nadzieję, że każdy ma świadomość tego, że podczas spływów kajakowych obuwie będzie narażone na wilgoć. Warto postarać się więc, aby było one w pełni wodoodporne i co ważne, szybkoschnące. Uczucie wilgoci po zmoczeniu ich, na przykład przy wywrotce może skutecznie odebrać całą frajdę z tej aktywności. Warto wiedzieć, że wielogodzinna wilgoć może spowodować powstawanie bakterii czy grzybów — może to stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia Twoich stóp.

Obuwie, które za Tobą nadąża…

Spływ kajakowy może się wymknąć spod kontroli. Wtedy Twoje obuwie musi za Tobą nadążyć! Warto więc wybierać modele, które są elastyczne, lekkie i łatwe w zakładaniu. Pamiętaj, że Twoje wyposażenie nie może Cię ograniczać czy spowalniać w trudnych sytuacjach. My polecamy obuwie wykonane, chociażby z neoprenu czy gumy – takie buty na kajaki gwarantują bowiem odpowiednie wsparcie stóp, a także pozwalają na dynamiczne poruszanie się wewnątrz kajaka, jak i poza nim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *