Pierwszy raz w kajaku

spływ kajakowy Kłodnica

Spływy kajakowe na Śląsku to wspaniała przygoda i doskonały sposób na spędzenie czasu. Jednak jak przy każdej aktywności fizycznej, trzeba się dobrze przygotować, żeby cieszyć się w pełni spływem kajakowym. Należy przede wszystkim kierować się zdrowym rozsądkiem i wybierać wypożyczalnie kajaków PAGAJOS, która posiada nowoczesny sprzęt dla kajakarzy. Mamy nowoczesne polietylenowe kajaki, leciutkie wiosła i kamizelki asekuracyjne. Najważniejsze zasady bezpieczeństwa, których powinni przestrzegać wszyscy kajakarze, przedstawione zostały poniżej. Kierowanie się nimi sprawi, że Twoja przygoda z kajakiem na Śląsku będzie zarówno bezpieczna, jak i przyjemna, i zawsze będziesz do nas wracał.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa na kajakach.

Spływy kajakowe Rybnik, które startują ze Stodół lub z Rudy Kozielskiej są przygotowane na każdą możliwą pogodę. Z nami możesz pływać przez cały rok. Bądź gotowy na zmiany pogody i na możliwość przewrócenia się kajaka do góry dnem, na szczęście zdarza się to bardzo rzadko, bo pływamy po bardzo spokojnych rzekach jaki są Odra i Ruda. Jeśli wiosłujesz w zimne dni pamiętaj o odzieży termoaktywnej, która zapewni Ci ciepło i wygodę. Przy bardzo słonecznej pogodzie, koszula z długim rękawem pomoże zapewnić ochronę przed poparzeniem słonecznym. Jeśli nie masz koszulki z długim rękawem to pamiętaj o kremie lub olejku przeciwsłonecznym.

Pierwszy Raz W Kajaku
Spływ kajakowy Meandry Odry

Zawsze noś kamizelkę!!!

Jednym z najczęściej spotykanych powodów, dla których ludzie zdejmują kamizelkę asekuracyjną, jest to, że jest im niewygodnie. Dlatego właśnie w naszych oddziałach: Spływy kajakowe Rybnik, Spływy kajakowe Ruda, Spływy kajakowe Meandry Odry jesteśmy bardzo dobrze przygotowani i posiadamy kamizelki asekuracyjne we wszystkich możliwych rozmiarach. Warto przymierzyć kamizelkę asekuracyjną przed spływem, a w razie niewygody nasi instruktorzy kajakarstwa dobiorą odpowiednią kamizelkę dla Ciebie. Mamy tak zaprojektowane kamizelki, aby były wygodne i nie ograniczały swobody ruchów, gdy siedzisz w kajaku lub wiosłujesz. Dodatkowo pamiętaj o odpowiedniej odzieży i dostosuj ją do pory roku.

spływ kajakiem Rybnik
spływ kajakowy Rybnik

Wiosłuj na swoim poziomie umiejętności.

Ważna wskazówka dotycząca bezpieczeństwa w kajakarstwie to wybór odpowiedniego miejsca do spływu, dostosowanego do Twojego poziomu umiejętności. Mamy w ofercie kilka tras kajakowych, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania. Spływ rzeką Ruda lub spływ Odrą jest idealny na początek przygody z kajakarstwem. Jeśli już pływałeś i chcesz przeżyć bardziej wymagające odcinki rzeki to zapraszamy Cię na spływ kajakowy Meandrami Odry lub spływ drugim odcinkiem rzeki Ruda. Idealne dopasowane dla Ciebie trasy do pływania kajakiem znajdziesz w naszej rozpisce kajakowe trasy. Na początek przygody z kajakiem polecamy: spływy kajakowe Rybnik, spływy kajakowe Racibórz, spływy kajakowe Meandry Odry.

Wypożyczalnia kajaków Rybnik to jedna z kilku naszych wypożyczalni kajaków na śląsku.
kajaki Ruda

Zawsze przestrzegaj obowiązujących na danym terenie przepisów żeglarskich.

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na dwudniową wyprawę kajakiem, czy na popołudniowe wiosłowanie, znajomość aktualnych warunków pomoże Ci wybrać bezpieczną i udaną trasę. A jeśli nie możesz się zdecydować którą trasę wybrać, zadzwoń do nas, a my dobierzemy trasę odpowiednią do twoich potrzeb i umiejętności.

spływ kajakiem przez przepiękny odcinek dzikiej Odry
Kajaki Odra

Alkohol to zły pomysł.

Nigdy nie używaj alkoholu ani leków (na receptę lub bez recepty) podczas pływania kajakiem. Jeśli bierzesz jakieś leki, masz cukrzyce lub inne choroby, poinformuj o tym naszego pracownika. Jeśli zasłabniesz nasz pracownik będzie wiedział jak może Ci pomóc.

Sprzęt kajakarski.

Aby mieć pewność, że sprzęt jest w pełni sprawny, warto skorzystać z wypożyczalni kajaków. W województwie śląskim zadbamy o to my: wypożyczalnia kajaków Rybnik, wypożyczalnia kajaków Racibórz, wypożyczalnia kajaków Chałupki.

Instrukcje przed spływem.

Skorzystaj z pomocy wykwalifikowanego instruktora, aby nauczyć się prawidłowych technik wiosłowania i bezpieczeństwa w kajaku. Przed każdym spływem nasz instruktor przeszkoli Cię z prawidłowej techniki wiosłowania i sterowania kajakiem. Jeśli nie znasz trasy zapytaj o nią naszego pracownika, a dowiesz się wszystkiego na temat wybranego odcinka rzeki. Ile czasu powinno Ci zająć spłynięcie rzeki Odry lub rzeki Rudy.

Dbaj o nawodnienie.

Zawsze zabieraj ze sobą wodę do picia, szczególnie w ciepłe dni.

4 thoughts on “Pierwszy raz w kajaku

  1. Pingback: Wypożyczalnia kajaków na Śląsku - Pagajos.pl

  2. Pingback: Jak przygotować się na zimowy spływ kajakowy? - Pagajos.pl

  3. Pingback: Jak ubrać się na kajaki? - Pagajos.pl

  4. Pingback: Spływy kajakowe na śląsku - video - Pagajos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *